Home / Ceramic Capacitors / MMASH168SB7473MTNA01
MMASH168SB7473MTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MMASH168SB7473MTNA01
Description:
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0603
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.047 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C