Home / Ceramic Capacitors / MMASH31LSB7474MTNA01
MMASH31LSB7474MTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MMASH31LSB7474MTNA01
Description:
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.47 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number MMASH31
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C