Home / Ceramic Capacitors / MMASL063SB7103KFCA01
MMASL063SB7103KFCA01
Taiyo Yuden
Product No:
MMASL063SB7103KFCA01
Description:
CAP CER 0.01UF 10V X7R 0201
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C