Home / Ceramic Capacitors / MMASQ32NSB7154KTNA18
MMASQ32NSB7154KTNA18
Taiyo Yuden
Product No:
MMASQ32NSB7154KTNA18
Description:
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1210
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.15 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C