Home / Ceramic Capacitors / MMASS31QHB7102MTNA01
MMASS31QHB7102MTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MMASS31QHB7102MTNA01
Description:
CAP CER 1000PF 630V X7R 1206
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1000 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number MMASS31
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C