Home / Ceramic Capacitors / MMAST105SB7153KFNA18
MMAST105SB7153KFNA18
Taiyo Yuden
Product No:
MMAST105SB7153KFNA18
Description:
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0402
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.015 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C