Home / Ceramic Capacitors / MMASU32MSB5106MPNA01
MMASU32MSB5106MPNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MMASU32MSB5106MPNA01
Description:
CAP CER 10UF 50V X5R 1210
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number MMASU32
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C