MMB02070C8250FB200
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MMB02070C8250FB200
Description:
RES SMD 825 OHM 1% 1W 0207
Tolerance ±1%
Resistance 825 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case MELF, 0207
Product Status Active
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0207
Temperature Coefficient ±50ppm/°C