MMB02070D1000CB700
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MMB02070D1000CB700
Description:
RES 100 OHM 0.25% 2/5W MELF 0207
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MMB - Precision
Tolerance ±0.25%
Resistance 100 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Package / Case MELF, 0207
Product Status Active
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0207
Temperature Coefficient ±25ppm/°C