
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
MMBD7000-G3-18
Manufacturer:
Package:
SOT-23-3
Batch:
-
Description:
DIODE ARRAY GP 100V 200MA SOT23
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2565
0.2565
10
0.1786
1.786
100
0.086925
8.6925
500
0.072542
36.271
1000
0.050407
50.407
2000
0.043681
87.362
5000
0.040518
202.59
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MMBD7000 |
| Diode Configuration | 1 Pair Series Connection |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3 µA @ 100 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 100 mA |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 100mA (DC) |