Home / Ceramic Capacitors / MMJCG168BB7474MTPA18
MMJCG168BB7474MTPA18
Taiyo Yuden
Product No:
MMJCG168BB7474MTPA18
Description:
CAP CER 0.47UF 35V X7R 0603
Features Soft Termination
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.47 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 35V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C