
KEMET
Product No:
MMK22.5475K100D15L4TRAY
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.8145
1.8145
10
1.4687
14.687
40
1.282025
51.281
308
0.961476
296.134608
616
0.854648
526.463168
1232
0.747821
921.315472
2464
0.721107
1776.807648
4928
0.694402
3422.013056
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Series | MMK |
| Package | Tray |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.024" L x 0.354" W (26.00mm x 9.00mm) |
| Base Product Number | MMK22.5 |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Voltage Rating - AC | 63V |
| Voltage Rating - DC | 100V |
| Height - Seated (Max) | 0.728" (18.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |