Home / Ceramic Capacitors / MMRLT103SB5104MFNA01
MMRLT103SB5104MFNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MMRLT103SB5104MFNA01
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0204
Features Low ESL (Reverse Geometry)
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0204 (0510 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.014" (0.35mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Base Product Number MMRLT10
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C