Home / Ceramic Capacitors / MMRLT165SB7104MTNA01
MMRLT165SB7104MTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MMRLT165SB7104MTNA01
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0306
Features Low ESL (Reverse Geometry)
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0306 (0816 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Base Product Number MMRLT16
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C