
onsemi
Product No:
MMSZ5240BT3G
Manufacturer:
Package:
SOD-123
Batch:
-
Description:
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1615
0.1615
10
0.14725
1.4725
100
0.080275
8.0275
500
0.0494
24.7
1000
0.033678
33.678
2000
0.028633
57.266
5000
0.025821
129.105
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 500 mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MMSZ524 |
| Impedance (Max) (Zzt) | 17 Ohms |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | SOD-123 |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 10 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3 µA @ 8 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |