MMU01020C1503FB300
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MMU01020C1503FB300
Package:
0102
Batch:
Datasheet:
Description:
RES SMD 150K OHM 1% 0.3W 0102
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5671
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MMU - Professional
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 150 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.3W
Package / Case MELF, 0102
Product Status Active
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0102
Temperature Coefficient ±50ppm/°C