MMU01020C3902FB300
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MMU01020C3902FB300
Description:
RES 39K OHM 1% 0.3W MELF 0102
Payment:
In Stock : 11986
Ratings AEC-Q200
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 39 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.3W
Package / Case MELF, 0102
Product Status Active
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0102
Temperature Coefficient ±50ppm/°C