MMU01020C4992FB300
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MMU01020C4992FB300
Description:
MMU 0102-50 1% BL 49K9
Payment:
In Stock : 2908
Ratings AEC-Q200
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±1%
Resistance 49.9 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.3W
Package / Case MELF, 0102
Product Status Active
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0102
Temperature Coefficient ±50ppm/°C