
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MRS16000C4700FCT00
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 470 OHM 0.4W 1% AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.247
0.247
10
0.209
2.09
25
0.152
3.8
50
0.1102
5.51
100
0.0817
8.17
250
0.0627
15.675
500
0.0494
24.7
1000
0.0342
34.2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | MRS16 |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 470 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |