MS3474W16-14PW
Conesys
Product No:
MS3474W16-14PW
Description:
CONN RCPT MALE 14POS GOLD CRIMP
Shielding Shielded
Orientation W
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 600VDC
Shell Size - Insert 16-14
Current Rating (Amps) 7.5A, 23A
Operating Temperature -55°C ~ 175°C