Home / Ceramic Capacitors / MSASE042SCG9R8CWNA01
MSASE042SCG9R8CWNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MSASE042SCG9R8CWNA01
Description:
CAP CER 9.8PF 16V C0G/CG 01005
Features -
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 9.8 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C