Home / Ceramic Capacitors / MSASH105SCG150JFNA01
MSASH105SCG150JFNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MSASH105SCG150JFNA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 0402
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series MSAS
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 15 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number MSASH10
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C