Home / Ceramic Capacitors / MSASH21GSB7224MTNA01
MSASH21GSB7224MTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MSASH21GSB7224MTNA01
Description:
CAP CER 0.22UF 100V X7R 0805
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.22 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number MSASH21
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C