Home / Ceramic Capacitors / MSAST063SCG511JFNA01
MSAST063SCG511JFNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MSAST063SCG511JFNA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 510PF 25V C0G/NP0 0201
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series MSAS
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 510 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number MSAST06
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C