Home / Ceramic Capacitors / MSAST105CB5225MFNA01
MSAST105CB5225MFNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MSAST105CB5225MFNA01
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0402
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Applications SMPS Filtering
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.026" (0.65mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number MSAST10
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C