Home / Ceramic Capacitors / MSAST105SB7104KFNB25
MSAST105SB7104KFNB25
Taiyo Yuden
Product No:
MSAST105SB7104KFNB25
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0402
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 15660
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Applications General Purpose
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number MSAST10
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C