Home / Ceramic Capacitors / MSAST32NSB7106MTNB25
MSAST32NSB7106MTNB25
Taiyo Yuden
Product No:
MSAST32NSB7106MTNB25
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Applications General Purpose
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number MSAST32
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C