Home / Ceramic Capacitors / MSASU063SCG201JFNA01
MSASU063SCG201JFNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MSASU063SCG201JFNA01
Description:
CAP CER 200PF 50V C0G/NP0 0201
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 200 pF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number MSASU06
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C