MSP-200-7.5
MEAN WELL USA Inc.
Product No:
MSP-200-7.5
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 7.5V 200W
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 13
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Type Enclosed
Series MSP-200 (200W)
Package Box
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Efficiency 86%
Applications Medical
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 200W
Product Status Active
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Size / Dimension 7.83" L x 3.86" W x 1.50" H (199.0mm x 98.0mm x 38.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 26.7 A
Voltage - Output 1 7.5V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number MSP-200
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)