
Taiyo Yuden
Product No:
MSRLJ103SB5105MFNA01
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0204
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3325
0.3325
10
0.2261
2.261
50
0.15048
7.524
100
0.12787
12.787
500
0.090269
45.1345
1000
0.078983
78.983
2500
0.075221
188.0525
5000
0.069588
347.94
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Series | MSRL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL (Reverse Geometry) |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 1 µF |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0204 (0510 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Size / Dimension | 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm) |
| Base Product Number | MSRLJ10 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |