
Taiyo Yuden
Product No:
MSRLJ103SC7224MFNA01
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 0.22UF 6.3V X7S 0204
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1805
0.1805
10
0.12825
1.2825
50
0.07258
3.629
100
0.060135
6.0135
500
0.042142
21.071
1000
0.034884
34.884
2500
0.032471
81.1775
5000
0.029706
148.53
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Series | MSRL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL (Reverse Geometry) |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0204 (0510 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Size / Dimension | 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm) |
| Base Product Number | MSRLJ10 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7S |