MT15N821J500CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
MT15N821J500CT
Description:
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0402
User Guide
Mfr Walsin Technology Corporation
Series MT
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 820 pF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C