MT21B103K500CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
MT21B103K500CT
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
User Guide
Mfr Walsin Technology Corporation
Series MT
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C