
Micron Technology Inc.
Product No:
MT25QL01GBBB8ESF-0AAT
Manufacturer:
Package:
16-SO
Batch:
-
Description:
IC FLASH 1GBIT SPI 133MHZ 16SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
17.2045
17.2045
10
15.9296
159.296
25
15.713
392.825
40
15.515638
620.62552
80
13.59735
1087.788
230
13.014297
2993.28831
440
12.929652
5689.04688
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tray |
| Technology | FLASH - NOR |
| Memory Size | 1Gbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 133 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Base Product Number | MT25QL01 |
| Memory Organization | 128M x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Write Cycle Time - Word, Page | 8ms, 2.8ms |