
Micron Technology Inc.
Product No:
MT25QL01GBBB8ESF-0SIT
Manufacturer:
Package:
16-SO
Batch:
-
Description:
IC FLASH 1GBIT SPI 133MHZ 16SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
15.6845
15.6845
10
14.52075
145.2075
25
14.32334
358.0835
40
14.143125
565.725
80
12.39465
991.572
230
11.863192
2728.53416
440
11.786023
5185.85012
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Technology | FLASH - NOR |
| Memory Size | 1Gbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 133 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Base Product Number | MT25QL01 |
| Memory Organization | 128M x 8 |
| DigiKey Programmable | Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Write Cycle Time - Word, Page | 8ms, 2.8ms |