
Micron Technology Inc.
Product No:
MT25QL128ABA1ESE-0SIT TR
Manufacturer:
Package:
8-SO
Batch:
-
Description:
IC FLASH 128MBIT SPI 133MHZ 8SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.3605
4.3605
10
3.95865
39.5865
25
3.87296
96.824
50
3.85225
192.6125
100
3.453915
345.3915
250
3.441394
860.3485
500
3.315633
1657.8165
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | FLASH - NOR |
| Memory Size | 128Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 133 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Base Product Number | MT25QL128 |
| Memory Organization | 16M x 8 |
| DigiKey Programmable | Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Write Cycle Time - Word, Page | 8ms, 2.8ms |