
Micron Technology Inc.
Product No:
MT25QL128ABA8E12-0SIT
Manufacturer:
Package:
24-T-PBGA (6x8)
Batch:
-
Description:
IC FLASH 128MBIT SPI 24TPBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.1325
4.1325
10
3.7525
37.525
25
3.6708
91.77
40
3.65085
146.034
80
3.273462
261.87696
230
3.261597
750.16731
440
3.14241
1382.6604
1122
2.987474
3351.945828
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Technology | FLASH - NOR |
| Memory Size | 128Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 133 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Base Product Number | MT25QL128 |
| Memory Organization | 16M x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-T-PBGA (6x8) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 8ms, 2.8ms |