
Micron Technology Inc.
Product No:
MT25QL256ABA8E12-1SIT TR
Manufacturer:
Package:
24-T-PBGA (6x8)
Batch:
-
Description:
IC FLASH 256MBIT SPI 24TPBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.928
5.928
10
5.4074
54.074
25
5.30442
132.6105
50
5.26585
263.2925
100
4.72511
472.511
250
4.70744
1176.86
500
4.411914
2205.957
1000
4.225752
4225.752
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | FLASH - NOR |
| Memory Size | 256Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 133 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Base Product Number | MT25QL256 |
| Memory Organization | 32M x 8 |
| DigiKey Programmable | Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-T-PBGA (6x8) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 8ms, 2.8ms |