
Micron Technology Inc.
Product No:
MT25QL512ABB8E12-0AAT TR
Manufacturer:
Package:
24-T-PBGA (6x8)
Batch:
-
Description:
IC FLASH 512MBIT SPI 24TPBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.141
12.141
10
11.248
112.48
25
10.9934
274.835
50
10.93431
546.7155
100
9.62559
962.559
250
9.147968
2286.992
500
9.05635
4528.175
1000
8.76375
8763.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | FLASH - NOR |
| Memory Size | 512Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 133 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Base Product Number | MT25QL512 |
| Memory Organization | 64M x 8 |
| DigiKey Programmable | Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-T-PBGA (6x8) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 8ms, 2.8ms |