
Micron Technology Inc.
Product No:
MT25QU128ABA1ESE-0SIT TR
Manufacturer:
Package:
8-SO
Batch:
-
Description:
IC FLASH 128MBIT SPI 133MHZ 8SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.256
4.256
10
3.8589
38.589
25
3.7753
94.3825
50
3.75478
187.739
100
3.366705
336.6705
250
3.354412
838.603
500
3.231843
1615.9215
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | FLASH - NOR |
| Memory Size | 128Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 133 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 2V |
| Base Product Number | MT25QU128 |
| Memory Organization | 16M x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Write Cycle Time - Word, Page | 8ms, 2.8ms |