
Micron Technology Inc.
Product No:
MT25QU128ABA1EW7-0SIT
Manufacturer:
Package:
8-WPDFN (6x5)(MLP8)
Batch:
-
Description:
IC FLASH 128MBIT SPI 8WPDFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.914
3.914
10
3.5492
35.492
25
3.47206
86.8015
40
3.453012
138.12048
80
3.096174
247.69392
230
3.084859
709.51757
440
2.972142
1307.74248
2940
2.795536
8218.87584
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Technology | FLASH - NOR |
| Memory Size | 128Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-WDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 133 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 2V |
| Base Product Number | MT25QU128 |
| Memory Organization | 16M x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-WPDFN (6x5)(MLP8) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 8ms, 2.8ms |