
Micron Technology Inc.
Product No:
MT25QU128ABA1EW9-0SIT
Manufacturer:
Package:
8-WPDFN (8x6) (MLP8)
Batch:
-
Description:
IC FLASH 128MBIT SPI 8WPDFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.256
4.256
10
3.8589
38.589
25
3.7753
94.3825
40
3.754875
150.195
80
3.366686
269.33488
230
3.354412
771.51476
440
3.231834
1422.00696
1920
3.07249
5899.1808
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Technology | FLASH - NOR |
| Memory Size | 128Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-WDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 133 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 2V |
| Base Product Number | MT25QU128 |
| Memory Organization | 16M x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-WPDFN (8x6) (MLP8) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 8ms, 2.8ms |