
Micron Technology Inc.
Product No:
MT25QU128ABA8E54-0SIT TR
Manufacturer:
Package:
15-XFWLBGA
Batch:
-
Description:
IC FLASH 128MBIT SPI 15XFWLBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.705
3.705
10
3.36395
33.6395
25
3.29118
82.2795
50
3.27332
163.666
100
2.934835
293.4835
250
2.924176
731.044
500
2.817339
1408.6695
1000
2.67843
2678.43
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | FLASH - NOR |
| Memory Size | 128Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 15-XFBGA, WLCSP |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 133 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 2V |
| Base Product Number | MT25QU128 |
| Memory Organization | 16M x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 15-XFWLBGA |
| Write Cycle Time - Word, Page | 8ms, 2.8ms |