
Micron Technology Inc.
Product No:
MT25QU128ABB8ESF-0AUT
Manufacturer:
Package:
16-SOP2
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FLASH 128MBIT SPI 16SOP2
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.6525
5.6525
10
5.15945
51.5945
25
5.06122
126.5305
50
5.02455
251.2275
100
4.50851
450.851
250
4.491638
1122.9095
500
4.209659
2104.8295
1000
4.032028
4032.028
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Box |
| Technology | FLASH - NOR |
| Memory Size | 128Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 133 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 2V |
| Base Product Number | MT25QU128 |
| Memory Organization | 16M x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-SOP2 |
| Write Cycle Time - Word, Page | 8ms, 2.8ms |