
Micron Technology Inc.
Product No:
MT25QU256ABA8E12-0AUT
Manufacturer:
Package:
24-T-PBGA (6x8)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FLASH 256MBIT SPI 24TPBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.8945
7.8945
10
7.26465
72.6465
25
7.11322
177.8305
40
7.088425
283.537
80
6.360488
508.83904
230
6.168188
1418.68324
440
5.865518
2580.82792
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | FLASH - NOR |
| Access Time | 5 ns |
| Memory Size | 256Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 166 MHz |
| Memory Interface | SPI - Quad I/O |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 2V |
| Base Product Number | MT25QU256 |
| Memory Organization | 32M x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-T-PBGA (6x8) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 1.8ms |