
Micron Technology Inc.
Product No:
MT25QU512ABB1EW9-0SIT TR
Manufacturer:
Package:
8-WPDFN (8x6) (MLP8)
Batch:
-
Description:
IC FLASH 512MBIT SPI 8WPDFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.184
10.184
10
9.3727
93.727
25
9.17738
229.4345
50
9.14584
457.292
100
8.206385
820.6385
250
7.958378
1989.5945
500
7.567852
3783.926
1000
7.30398
7303.98
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | FLASH - NOR |
| Memory Size | 512Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-WDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 133 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 2V |
| Base Product Number | MT25QU512 |
| Memory Organization | 64M x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-WPDFN (8x6) (MLP8) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 8ms, 2.8ms |