
Micron Technology Inc.
Product No:
MT28EW128ABA1HJS-0SIT
Manufacturer:
Package:
56-TSOP
Batch:
-
Description:
IC FLASH 128MBIT PARALLEL 56TSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.783
6.783
10
6.24055
62.4055
25
6.11002
152.7505
40
6.089025
243.561
80
5.463688
437.09504
230
5.29852
1218.6596
576
5.038515
2902.18464
1152
4.862832
5601.982464
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Technology | FLASH - NOR |
| Access Time | 95 ns |
| Memory Size | 128Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 56-TFSOP (0.724", 18.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Base Product Number | MT28EW128 |
| Memory Organization | 16M x 8, 8M x 16 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 56-TSOP |
| Write Cycle Time - Word, Page | 60ns |