
Micron Technology Inc.
Product No:
MT29F1G01ABAFDSF-AAT:F TR
Manufacturer:
Package:
16-SO
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FLASH 1GBIT SPI 16SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.9425
3.9425
10
3.5777
35.777
25
3.4998
87.495
50
3.48099
174.0495
100
3.121225
312.1225
250
3.109806
777.4515
500
2.996186
1498.093
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | FLASH - NAND |
| Memory Size | 1Gbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Base Product Number | MT29F1G01 |
| Memory Organization | 1G x 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |