
Micron Technology Inc.
Product No:
MT29F4G01ABBFDWB-IT:F
Manufacturer:
Package:
8-UPDFN (8x6) (MLP8)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FLASH 4GBIT SPI 83MHZ 8UPDFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.724
3.724
10
3.3782
33.782
25
3.30486
82.6215
40
3.286762
131.47048
80
2.947138
235.77104
230
2.936364
675.36372
440
2.829052
1244.78288
1920
2.689574
5163.98208
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Technology | FLASH - NAND (SLC) |
| Memory Size | 4Gbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-UDFN |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 83 MHz |
| Memory Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.95V |
| Base Product Number | MT29F4G01 |
| Memory Organization | 4G x 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-UPDFN (8x6) (MLP8) |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |