
Micron Technology Inc.
Product No:
MT29F4G08ABAFAWP-AAT:F
Manufacturer:
Package:
48-TSOP I
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FLASH 4GBIT PARALLEL 48TSOP I
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.1205
5.1205
10
4.64265
46.4265
25
4.54214
113.5535
40
4.517488
180.69952
80
4.050562
324.04496
230
4.035762
928.22526
440
3.888302
1710.85288
960
3.696592
3548.72832
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Technology | FLASH - NAND (SLC) |
| Memory Size | 4Gbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Base Product Number | MT29F4G08 |
| Memory Organization | 512M x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TC) |
| Supplier Device Package | 48-TSOP I |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |